Omezení parkování – čtvrtek 2.11.2023

Ve čtvrtek 2.11.2023 se v areálu univerzity koná školení pracovníků na vysokozdvižnou plošinu. Z výše uvedeného důvodu bude vyhrazeno následující parkoviště:

• prostory před PES (MCEV III) – část zaměstnaneckého parkoviště P32

Uvedené parkoviště je vyznačeno na mapce níže.

Prosíme Vás před konáním akce o zaparkování či přeparkování vozu na jiná parkovací místa.

Děkujeme za spolupráci a omlouváme se za komplikace.

[ENG]

On Thursday, November 2, 2023, training for workers on a high-lift platform will take place on the university campus. For the above reason, the following parking lot will be reserved:

• Spaces in front of the PES (MCEV III) – part of employee parking lot P32

The specified parking lot is marked on the map below.

Before the event, please park or re-park your car in other parking spaces.

Thank you for your cooperation and sorry for the complications.