Dopravní informace k zimnímu semestru / Traffic information for the winter semester

Vážené studentky, vážení studenti,

vzhledem k dopravním omezením v areálu ČZU očekáváme se začátkem zimního semestru zvýšený nápor na silniční komunikace a parkoviště.

Kapacita parkovacích míst v areálu ČZU je v současné době snížená, pro dojíždění proto doporučujeme primárně využít služeb MHD.

Pro příjezd do areálu ČZU automobilem můžete využít hlavní vjezd z ulice Internacionální, vjezd z ulice Sídlištní (kolem Koleje EFG) a vjezd u Knihovny ČZU. Doporučujeme využít velkokapacitní parkoviště P1 (Hlavní vjezd) či parkoviště P8 (vjezd u Knihovny ČZU).

Podmínkou pro vjezd do areálu přes závory do tzv. „Studentské zóny“ je použití ISIC karty nebo systému na čtení registračních značek (RZ). Velmi doporučujeme, zadat RZ do systému a využívat tuto automatickou možnost vjezdu. Po přihlášení na https://is.czu.cz  v sekci Uživatelská nastavení / Nastavení údajů / Registrační značka si zadáte registrační značku vašeho vozidla a závory vás automaticky vpustí do studentských parkovacích zón (vyjma snížené viditelnosti při nepříznivém počasí – proto je vždy nutné mít s sebou zároveň ISIC kartu).

Zároveň Vás upozorňujeme, abyste svým automobilem neparkovali mimo místa vyznačená k parkování a neblokovali komunikace v areálu ČZU či v přilehlých ulicích mimo univerzitní areál. V areálu ČZU platí omezení veřejného přístupu na účelové komunikace, podle zákona č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích. Dále v areálu ČZU platí směrnice rektora 3/2021 – Dopravně provozní řád ČZU, který je v souladu s výše uvedeným zákonem i další legislativou.

V případě opakovaného porušení Vám může být udělena pokuta od Státní či Městské Policie a také Vám může být vjezd zakázán na trvalo. V krajním případě může být špatně zaparkované vozidlo odtaženo.

Mapa parkovišť v rámci areálu je k dispozici zde: https://bezpecnost.czu.cz/cs/r-14478-nase-cinnost/r-15353-bezpecnost-silnicniho-provozu (studentská zóna je na plánku vyznačena zelenou barvou).

Důrazně doporučujeme mít pro příjezd do areálu ČZU dostatečnou časovou rezervu.

S přáním úspěšného akademického roku

Ing. Jan Borák, Ph.D.

Ředitel Odboru bezpečnosti ČZU

Dear students,

Due to the ongoing traffic restrictions on the CZU campus, we expect increased traffic and pressure on car park availability at the beginning of the winter semester.

The number of parking spaces in the CZU campus is currently reduced; therefore, we recommend you primarily use public transport services for commuting.

To enter the CZU campus by car, you can use the main entrance from Internacionální Street, the entrance at Sídlištní Street (next to the EFG Dorms) or the entrance by the CZU Library. We recommend using the large-capacity P1 car park (Main entrance) or the P8 car park (next to the CZU Library).

To pass through any of the barrier gates to the campus and further to one of the parking areas dedicated for students (so-called "Student zones"), it is necessary to either use an ISIC card for manual entry at the gate or register your licence plate and be granted an automatic entry option. We highly recommend you register your vehicle's license plate at https://is.czu.cz (go to the section User settings / Set data / License plate), and the barrier gates will automatically let you into the student parking zones. Please note that the automated system's functioning may be affected by reduced visibility in bad weather; therefore, always have your ISIC card.

At the same time, we warn you not to park your car outside the places marked for parking and not to block roads in the CZU campus or adjacent streets outside the university campus. In the CZU campus, public access to particular roads is restricted, according to Act No. 361/2000 Coll. on road traffic. In addition, the Rector's Directive 3/2021 – Traffic Operating Regulations of CZU applies in the CZU campus, which follows the abovementioned law and other legislation.

In the case of repeated violations, you may be fined by the State or City Police, and you may also be permanently banned from entering. In extreme cases, a poorly parked vehicle may be towed.

A map of parking lots within the campus is available here: https://bezpecnost.czu.cz/cs/r-14478-nase-cinnost/r-15353-bezpecnost-silnicniho-provozu (student zones are marked in green on the map).

We recommend you to have sufficient time reserve in any case of transport.

Best wishes, and have a successful academic year

Ing. Jan Borák, Ph.D.

Head of Security Division CZU